× WEB MAIL TELEFON REHBERİ ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ AÇILAN DERSLER UZAKTAN EĞİTİM KAMPÜSTE YAŞAM KÜTÜPHANE PORTALI ULAŞIM
en

Öğrenci Topluluklarımız

Association for Computing Machinery Topluluğu, Mühendislik Bölümü öğrencilerimize yönelik programlama dilleri ve teknikleri, yapay zeka, siber güvenlik, robotik vb. konularda sektörün ileri gelen isimleri ile teknoloji konuşmalarının gerçekleştirileceği programlama yarışmaları, konferanslar ve seminerler düzenleyerek öğrencilerimizin kendilerini geliştirmesi ve geniş bir iletişim ağı oluşturabilmesi için kurulmuştur.

Çankaya Üniversitesi Bilgi Güvenliği Topluluğu (Information Security Society), günümüzde ülkemizin ve dünyanın en çok ihtiyaç duyduğu ve geleceğin en önemli alanlarından biri olan Siber Güvenlikte, Üniversitemiz öğrencilerinin ve ülkemizdeki ilgili kişilerin faydalanabileceği seminerler, dersler, konferanslar vb. etkinlikler düzenlemeyi hedeflemektedir. Bu sayede de ülkemizdeki siber güvenlikteki eleman açığının kapanmasına yardımcı olabilmek için herkesin bu alanda güncel kalabileceği bir platform oluşturup ileride bu alanda çalışmak isteyen öğrencilere yol göstererek kendilerini geliştirme imkanı vermeyi amaçlamaktadır.

Çankaya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Topluluğu, ülkemizdeki ve dünyadaki bilişim alanındaki gelişmeleri ve uygulamalarını yakından takip ederek Çankaya Üniversitesi öğrencilerinin akademik gelişimlerine katkıda bulunmayı amaç edinmiştir. Bu amaca ulaşmak için güncel bilimsel konular hakkında panel, seminer, konferans ve çalıştaylar düzenlemektedir. Düzenlediği aktiviteleri takım çalışması ve araştırma geliştirme faaliyetleri ile destekleyen topluluk yeni projeleri için yeni üyelerini beklemektedir.

Çankaya Üniversitesi DSC Topluluğu (Google Developer Student Club), yazılım alanında kendini geliştirmek isteyen öğrencilere ulaşarak, yazılım altyapılarını güçlendirecek seminerler, eğitimler düzenlemek ve yeni teknolojik gelişmelerden üyelerinin haberdar olmasını sağlamak amacı ile kurulmuştur. Topluluk, üyelerinin Google şirketi bünyesi altında alacağı eğitimlerle, kariyer gelişimlerine katkı sağlamayı hedeflemektedir.

Çankaya Üniversitesi IEEE Topluluğu, üniversitemizde Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği ve Bilgisayar Mühendisliği ile ilgili alanlarda seminer, konferans, teknik gezi ve toplantılar düzenleyerek üye öğrencilerine yeni bir bakış açısı kazandırmak ve güncel gelişmelerden haberdar olmak için kurulmuştur. Bu amaçlar çerçevesinde, üniversitemizi ülkemizde ve dünyada tanıtmak, iş dünyasından aktif katılımı gerçekleştirmek ve üniversite-sanayi işbirliğine katkı sağlamak amacıyla etkinlikler düzenlemektedir.

Oyun Yazılımı ve Geliştirme Topluluğu, oyun yazılımı alanında projeler geliştirerek topluluk üyelerini bu konu hakkında bilgilendirmek amacıyla kurulmuştur.

Çankaya Üniversitesi Yapay Zeka ve Robotik Topluluğu, ülkemizdeki ve dünyadaki robotik ve yapay zeka uygulamalarını izleyerek öğrencilerimizin akademik gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla paneller, seminerler, konferanslar düzenlemektedir. Bilimsel çalışmaları ve bilim yarışmalarını yakından takip eden topluluk kendi ürettiği robotlarla yarışmalara katılmakta ve düzenlediği "Robo-Çankaya" etkinlikleri kapsamında üniversitemizi en iyi şekilde temsil etmektedir.