× WEB MAIL TELEFON REHBERİ ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ AÇILAN DERSLER UZAKTAN EĞİTİM KAMPÜSTE YAŞAM KÜTÜPHANE PORTALI ULAŞIM
en

Çankaya Üniversitesi Cisco Networking Academy Üyesi Olmuştur

Çankaya Üniversitesi Haziran 2015'ten itibaren Cisco Networking Academy üyesi olmuştur. Üniversitemiz 2015 güz döneminden itibaren Cisco CCNA sertifika eğitimleri vermektedir.

Cisco Networking Academy programı her yıl yüz binlerce öğrenciye ağ oluşturmak, tasarlamak ve bu ağların bakımını yapmak için gereken ve tüm dünyada geçerli olan becerileri öğreterek hem onların kariyer hedeflerini geliştirmekte hem de dünyanın ağ uzmanı talebini karşılamaktadır.

Cisco Network Academy 165 ülkede sektör çapında kabul gören sertifikasyonlarla bilgi iletişim teknolojisi kariyerine hazırlanması için bireylere yardımcı olmaktadır.

Lisans Öğrencilerimiz CCNA Eğitimlerini Alabilmektedir

Cisco CCNA eğitimleri Bilgisayar Mühendisliği koordinatörlüğünde verilmektedir. Üniversitemiz lisans öğrencileri seçmeli ders kapsamında, üniversite dışı adaylar ise Sürekli Eğitim, Danışma Ve Araştırma Merkezi (SEDAM) kapsamında eğitim almaktadırlar.

Cisco CCNA

CCNA (Cisco Certified Networking Associate); ağ teknolojileri üzerine genel teorik ve pratik bir bilgi verirken, uygulamalar ve yetenek gelişimi konusunda eğitim verir. Ağ teknolojilerini protokoller, teori ve ileri teknolojiler ekseninde anlatarak katılımcıları CCNA sertifika sınavlarına hazırlar.

Ağ meslektaşları için Cisco CCNA sertifikasyonu orta ölçekli, yönlendirmeli ve anahtarlamalı ağları kurma, yapılandırma, işletme ve ağ sorunlarını giderme becerilerini, ayrıca bir geniş alan ağındaki uzak sitelerin bağlantılarını uygulama ve doğrulama becerisini doğrular. Bu eğitimi alan kişiler ağ yöneticisi, ağ yükleyicisi ve ağ mühendisi ünvanlarıyla kariyerlerini sürdürebilirler.

Cisco Networking Academy Eğitiminin Veriliş Ortamı

Cisco CCNA sertifika eğitimleri, üniversitemizin her iki kampüsünde verilecektir. Bu amaçla iki laboratuar oluşturulmuştur.

Balgat Kampüsü Laboratuarı, Ankara merkeze yakınlığından dolayı, daha çok mezun olmuş üniversite içi ve dışı adaylara hizmet edecektir. Bu eğitim Çankaya Üniversitesi SEDAM (Sürekli Eğitim, Danışma Ve Araştırma Merkezi) kapsamında verilmektedir.

Merkez Kampüsü Laboratuarı ise lisans öğrencilerimize hizmet etmektedir. Kurulan laboratuvarda Cisco CCNA eğitimine yönelik seçmeli dersler açılmıştır. Öğrenciler önkoşulları sağladıkları taktirde bu dersleri mühendislik veya bölüm seçmeli ders statüsünde alabilmektedirler.

Cisco Eğitmen Eğitimi

Cisco Networking Academy üyeliği, öğretim elemanlarının Eğitmen Eğitimi aldıkları taktirde ilgili Cisco Sertifika eğitimlerini verebilme olanağı vermektedir. Aşağıda adları yer alan öğretim elemanlarımız, CCNA Eğitmen Eğitimini almış ve başarıyla tamamlamışlardır:

  • Dr. Öğr. Üyesi Barbaros PREVEZE (Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü)
  • Öğr. Gör. Efe ÇİFTCİ

Bu öğretim elemanlarımız, 2015 güz döneminden itibaren verilmekte olan sertifika kurslarında ve derslerde eğitmenlik yapmaktadır.